omega

Ceasuri Diverse
Scrie răspuns
Avatar utilizator
zaytsuca
Mesaje: 2623
Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Localitate: Banat

omega

Mesaj de zaytsuca »

am gasit azi la o ceasornicarie un omega constelation, xx rubins, antimagnetic. este tot auriu, pe capac scrie swiss made, 18k, dar este sters "aurul". am intrebat de pret si mi-a zis 50 lei, da 50 lei. imediat l-am rugatsa il desfaca sa ma uit la mecanism.
Intrebarea mea este: exista cumva omega care sa aiba mcanismul nesemnat si pe lagare??? nu am vazut niciun rubin, din cate ma pricep eu.
si inca ceva: pe cadran nu scrie in partea de jos swiss made.
din pacate nu am poze.
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine
Alfie
Mesaje: 4459
Membru din: 08 Dec 2011, 11:17
Localitate: Balanesti,capital

Mesaj de Alfie »

Si ceasul are secundar jos nu-i asa?
Daca da atunci avem de a face cu un ceas care nu are nimic in comun cu Omega .
Nu il putem numi fals deoarece nu copiaza un model produs de Omega
Este un ceas marcat doar asa.
Avatar utilizator
zaytsuca
Mesaje: 2623
Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Localitate: Banat

Mesaj de zaytsuca »

nu are secundar jos, este normal.. am vazut si eu destule replici la viata mea, dar asta era model mai vechi, se vedea ca a fost purtat. cel putin 10-15 , si modelul este vechi.
am sa incerc sa ii ofer 200mii sa vad daca vrea, doar de curiozitatea mea sa pot pune ceva poze aici.
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine
Avatar utilizator
Claudiu
Forum Owner
Mesaje: 12385
Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de Claudiu »

:?:
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
Costache Ioan
Mesaje: 493
Membru din: 11 Aug 2008, 11:28
Localitate: Suceava

Mesaj de Costache Ioan »

am fost si eu entuziasmat cand am cumparat un astfel de ceas. Nu este Omega , ba mai mult pe capac spate era marcat 18k , dar evident nu era din aur
john
spritzane

Da

Mesaj de spritzane »

sunt copii anii 60...70, dar sunt modeste calitativ.Si suflate dar marcate ca fiind aur.
Scrie răspuns