am gasit azi la o ceasornicarie un omega constelation, xx rubins, antimagnetic. este tot auriu, pe capac scrie swiss made, 18k, dar este sters "aurul". am intrebat de pret si mi-a zis 50 lei, da 50 lei. imediat l-am rugatsa il desfaca sa ma uit la mecanism.
Intrebarea mea este: exista cumva omega care sa aiba mcanismul nesemnat si pe lagare??? nu am vazut niciun rubin, din cate ma pricep eu.
si inca ceva: pe cadran nu scrie in partea de jos swiss made.
din pacate nu am poze.
omega
nu are secundar jos, este normal.. am vazut si eu destule replici la viata mea, dar asta era model mai vechi, se vedea ca a fost purtat. cel putin 10-15 , si modelul este vechi.
am sa incerc sa ii ofer 200mii sa vad daca vrea, doar de curiozitatea mea sa pot pune ceva poze aici.
am sa incerc sa ii ofer 200mii sa vad daca vrea, doar de curiozitatea mea sa pot pune ceva poze aici.
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu

S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu

-
Costache Ioan
- Mesaje: 493
- Membru din: 11 Aug 2008, 11:28
- Localitate: Suceava


