a cumparat cineva produse designhuette ?
http://www.designhuette.com/en/Watch-Wi ... ::219.html
am gasit pe un site din ro care vinde produsul mai sus mentionat cu 2000 lei. as vrea sa il comand insa nu stiu absolut nimic despre brand si cat de bune si calitative ar fi produsele.
safat achiziie watch-winder
Re: safat achiziie watch-winder
Daca e magazin/ distribuitor oficial RO, ar trebui sa va ofere garantie minim 2 ani, dar totusi intrebati.
Daca nu va convine calitatea produsului, aveti dreptul de a-l returna in 24 de ore si sa va recuperati banii.
Daca nu va convine calitatea produsului, aveti dreptul de a-l returna in 24 de ore si sa va recuperati banii.
- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
Re: safat achiziie watch-winder
Inainte de a emite afirmatii mai bine v-ati documenta, putin, inainte...
Termenul legal de returnare este de 10 zile lucratoare.
http://www.legi-internet.ro/legislatie- ... tanta.html
Termenul legal de returnare este de 10 zile lucratoare.
http://www.legi-internet.ro/legislatie- ... tanta.html
Re: safat achiziie watch-winder
E asa si nu e asa...am un coleg care si-a luat de la emag o tableta si care in 30 de zile putea fi dusa inapoi (cica) fara nicio obligatie daca nu-ti convenea ceva la ea sau avea vreo problema.tgd scrie:Inainte de a emite afirmatii mai bine v-ati documenta, putin, inainte...
Termenul legal de returnare este de 10 zile lucratoare.
http://www.legi-internet.ro/legislatie- ... tanta.html
In alea 30 de zile, tabletei i-a crapat softul si s-a blocat devenind astfel complet inutilizabila. S-a dus cu ea si a cerut banii inapoi sau alta noua (ca era in alea 30 de zile)...si ce credeti?
Ala de la biroul de returnari @emag i-a zis ca e adevarat ca e in 30 de zile de la cumparare si ca tableta a crapat aiurea in tramvai, dar nu ii poate da o tableta noua, pentru ca aia stricata avea urme fine de folosire pe capacul din spate (de parca dupa cumparare, trebuia sa o tina in vitrina si sa nu o atinga). Asa ca l-au trimis la service.
Deci e fix vraja marii faza cu "poti sa aduci produsul inapoi oricand" pentru ca baietii in orce moment iti pot gasi o urma de folosire pe produs si te pot refuza in secunda 2 daca produsul returnat nu este exact ca scos din tipla...
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
-
valentin1234
- Mesaje: 3147
- Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
- Localitate: Dublin
Re: safat achiziie watch-winder
Workman, pisti tot in lume, produsele defecte se trimit in service, iar daca nu pot fi reparate in
termenul legal se inlocuiesc - daca sunt in garantie, evident.....
Tot pistitot, doar produsele fara urme de folosire pot fi returnate pentru ca te-ai....razgandit...
Deci...in cazul prietenului tau, cred ca s-a procedat corect
termenul legal se inlocuiesc - daca sunt in garantie, evident.....
Tot pistitot, doar produsele fara urme de folosire pot fi returnate pentru ca te-ai....razgandit...
Deci...in cazul prietenului tau, cred ca s-a procedat corect
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
Re: safat achiziie watch-winder
cam mult off-topic, ma gandeam ca poate sunt printre noi care au comandat sau care au vazut cum arata o astfel de cutie de la brand-ul asta si imi poate spune o parare de cum arata.
-
bogdan_radu84
- Mesaje: 50
- Membru din: 19 Iul 2011, 22:26

