"Limitarile" noastre. :-)
Re: "Limitarile" noastre. :-)
As fi curios sa stiu de ce le considerati rare / editii limitate - ma refer la ultimele ceasuri postate de zar, dandsoo, calin gabi ...
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Corect.Achraf scrie:As fi curios sa stiu de ce le considerati rare / editii limitate - ma refer la ultimele ceasuri postate de zar, dandsoo, calin gabi ...
Haideti sa ne limitam in a posta/prezenta doar acele ceasuri care sunt strict Limited Edition sau Aniversary Edition. Sau dupa caz - ambele.
O mica explicare care sa insoteasca pozele este binevenita, dar nu este neaparat conditie sine qua non.
De aceea l-am si rugat pe Adrian sa prezinte (ca si exemplu) acel Candino Planet Solar pe care il are, pentru ca intr-adevar ceasul acela este mai mult decat L.E ...
Ah, si inca o chestie: sa postam ceasurile pe care le avem, nu pe care le-am avut la un moment dat sau ne-au trecut prin mana.
Multumesc.
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
- satiriadis
- Mesaje: 1297
- Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
- Localitate: Rahova Inc
-
Alexvintage
- Mesaje: 5813
- Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Re: "Limitarile" noastre. :-)
La Corum este 38 din 50? 
"Timpul este intervalul dintre chemarea lui Dumnezeu si raspunsul nostru" (pr. Dumitru Staniloaie)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
"Nu te teme de ziua de mâine, Dumnezeu este deja acolo" (Sf. Nectarie de Eghina)
- satiriadis
- Mesaje: 1297
- Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
- Localitate: Rahova Inc
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Jean Marcel Annual Calendar Moon Phase (cal. JLC 889)
Limited edition of 50.
Prezentat aici:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... el#p227911
Tot pe aceeasi pagina e si un Bueche-Girod, care desi nu e editie limitata, este foarte rar in configuratia respectiva ... aproape unic!
Limited edition of 50.
Prezentat aici:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... el#p227911
Tot pe aceeasi pagina e si un Bueche-Girod, care desi nu e editie limitata, este foarte rar in configuratia respectiva ... aproape unic!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Corum Automatic 100 18K (cal. FP 1150), LE


Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Re: "Limitarile" noastre. :-)
De multa vreme ma feresc sa mai scriu "... fain ceas", "...chiar arata bine" si alte impresii pe marginea unor piese care ma incanta. La acesta am avut tendinta de-a scrie si probabil ca nu ar fi aparut numele meu pe aceasta pagina daca... nu ar fi venit sotia sa vada bijuteria asta pe monitor: "... ce ceas e ala?", apoi, dupa ce ii zic ca este din aur, vine aproape de monitor: "aa, si uite ca e automatic".
Felicitari duble pentru acest ceas, imi place si modelul finut de pe anse (sotia, dupa ce i-am zis ca este din aur: "si cadranul este tot din aur, alb?").
Felicitari duble pentru acest ceas, imi place si modelul finut de pe anse (sotia, dupa ce i-am zis ca este din aur: "si cadranul este tot din aur, alb?").
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Omega "Phase de Lune Or" automatic, cal. 715, 18K YG
O alta 'limitare' prezentata aici:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... 15#p186730
O alta 'limitare' prezentata aici:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... 15#p186730
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
- controller
- Mesaje: 888
- Membru din: 28 Ian 2008, 13:12
- Localitate: Bucuresti
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Adi, îmi permit să pun eu linkul corect cu minunăția:
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... ne#p154898
Asta, așa, pentru că mi-ai amintit de el și m-ai făcut să salivez pe tastatură.
http://www.ceasornicar.ro/forum/viewtop ... ne#p154898
Asta, așa, pentru că mi-ai amintit de el și m-ai făcut să salivez pe tastatură.
If time is money, I'll spend my money on time.
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.
Re: "Limitarile" noastre. :-)
E un Stowa Airman, cu 2801, facut pentru prima editie a targului Watch 2008 de la Maastricht.
Oferit unui participant prin tragere la sorti, ajuns in final la mine.
Oferit unui participant prin tragere la sorti, ajuns in final la mine.
Fiecare dintre cei cu care te intalnesti in orice zi duce o lupta despre care tu nu stii nimic.
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Felicitari !!!grig scrie:E un Stowa Airman, cu 2801, facut pentru prima editie a targului Watch 2008 de la Maastricht.
Oferit unui participant prin tragere la sorti, ajuns in final la mine.
- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
Re: "Limitarile" noastre. :-)
Wintex Automatic L.E. (Frederic Piguet 95.13)
Editie limitata, produsa cel mai probabil in 1999 si probabil ca pina in 100 de exemplare.


Editie limitata, produsa cel mai probabil in 1999 si probabil ca pina in 100 de exemplare.


Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire












